03.03. Győrben a Duo Eleganza
Az orosz zongoraművész házaspár Jana Szubbotyina és Filipp Szubbotyin március 3-án 15 órakor ad koncertet a Széchenyi István Egyetem Hangversenytermében (volt zsinagóga, Kossuth L. u. 5.).
Az Orosz-Magyar Egyesület meghívására érkező zongoraművész házaspár koncertprogramján F. Schubert, G. Fauré és M. Ravel művek szerepelnek.
A belépés díjtalan.
Különleges programok a költészet napján
A magyar költészet napját minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük, ennek alkalmából pedig idén is színes irodalmi programokkal várják az érdeklődőket Győrben.
részletekÉrdemes lesz pásztázni az eget a napokban – Égi tünemény közeleg
Tavaly szeptemberben felfedeztek egy üstököst, amely akár szabad szemmel is láthatóvá fényesedik áprilisban. Április elején érte el azt a fényességet, amikor már akár szabad szemmel is meg lehet pillantani, de április közepén már az üstökös csóvája is jól látható lesz akár egy egyszerű kézi távcsővel is – ígérik a Svábhegyi Csillagvizsgáló szakemberei.
részletek