03.10. BFZ Takács-Nagy


A Budapesti Fesztiválzenekar ad koncertet Takács-Nagy Gábor vezényletével, Bazsinka József (tuba) közreműködésével március 10-én 19 órától a Richter teremben (Győr, Aradi vértanúk útja 16.).

Hirdetés

Műsor:

J. Haydn: d-moll szimfónia No. 80, Hob.I:80

V. Sztrukov: Tubaverseny

W. A. Mozart: D-dúr “Haffner” szerenád, KV 250

A Budapesti Fesztiválzenekar és Takács-Nagy Gábor vendégfellépése minden bizonnyal újabb nagyszerű hangversenyélménnyel ajándékozza meg a győri zenebarátokat! A koncert műsorát Haydn 1784-ben komponált, a Sturm und Drang hangvételt a jellegzetes haydni humorral, káprázatos ritmikai ötletekkel ötvöző 80. szimfóniája indítja, majd a Hacsaturjan-tanítvány, Moszkvában és Berlinben működött Valerij Sztrukov a klasszikus formát modern zenei anyaggal kitöltő, 1982-ben készült Tubaversenye következik a hangszer világhírű játékosa, Bazsinka József előadásában. A hangversenyt a szerenádműfaj klasszikusa, Mozart 1776-ban a tehetős salzburgi polgárlány, Elisabeth Haffner esküvőjére írott, a hegedűverseny és a divertimento műfaját mesterien ötvöző Haffner-szerenádja zárja.

további programok

Különleges programok a költészet napján

A magyar költészet napját minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük, ennek alkalmából pedig idén is színes irodalmi programokkal várják az érdeklődőket Győrben.

részletek

Érdemes lesz pásztázni az eget a napokban – Égi tünemény közeleg

Tavaly szeptemberben felfedeztek egy üstököst, amely akár szabad szemmel is láthatóvá fényesedik áprilisban. Április elején érte el azt a fényességet, amikor már akár szabad szemmel is meg lehet pillantani, de április közepén már az üstökös csóvája is jól látható lesz akár egy egyszerű kézi távcsővel is – ígérik a Svábhegyi Csillagvizsgáló szakemberei.

részletek