03.03. Pillangó
Henri Charriére Pillangó című regénye alapján készült monodrámát mutatják be a RÉV Színház, az FAQ Színház és a KB35 Inárcs Társulat koprodukciója március 3-án 18 órától a Rómer Házban (Győr, Teleki L. u. 21.).
Egy színész meséli végig Henri Charriére bestsellerré vált regényét. Pillangót elítélik, életfogytiglan töltheti büntetését. A fiatal férfi nem törődik bele az ítéletbe, minden áron szökni próbál. A fordulatos, fojtogató és lélekemelő szökési sorozatot követhetjük nyomon nézőként, ami több mint tíz évet ölel fel Pillangó életéből.
Pillangó, sodró lendülettel mesél, lelkiismeretről, adrenalinról, alvilági alakokról, őrületről, szenvedésről, az emberi természet, fantázia nyughatatlanságáról. Történetei újabb és újabb történetekbe gyűrűznek, így éli túl az enyészet útját, a fogságban töltött éveket.
Játssza: Balla Richie
Hang és zörej: Bojkovszky Zsolt
Látvány: Kuti Letícia
Borítókép: Suhaj Miklós
Dramaturg: Szivák – Tóth Viktor
Rendezőasszisztens: Bálint Betty
Rendező: Tárnoki Márk
hossza 100 perc
14 éven felülieknek ajánlott!
Jegyárak: 2000 HUF / db
fotó: Mezősi Kristóf
Különleges programok a költészet napján
A magyar költészet napját minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük, ennek alkalmából pedig idén is színes irodalmi programokkal várják az érdeklődőket Győrben.
részletekÉrdemes lesz pásztázni az eget a napokban – Égi tünemény közeleg
Tavaly szeptemberben felfedeztek egy üstököst, amely akár szabad szemmel is láthatóvá fényesedik áprilisban. Április elején érte el azt a fényességet, amikor már akár szabad szemmel is meg lehet pillantani, de április közepén már az üstökös csóvája is jól látható lesz akár egy egyszerű kézi távcsővel is – ígérik a Svábhegyi Csillagvizsgáló szakemberei.
részletek