Lenyűgöző méretei, tipikus barokk stílusjegyei és eredeti bútorbelsője miatt a fertőszéplaki Mindenszentek templom nem csak a falu és a Fertő-táj fontos jelképe, de egyben a vármegye egyik legszebb temploma is.
Az épület a közelben álló Széchenyi-kastély és a templom tér teljes felújítását követően maga is megújul, a munkák már az utolsó fázisban járnak.
Fertőszéplak mindig is a Fertő-táj egyik központja volt, vallási, kulturális és társadalmi szempontból is. A faluban, a mostani templom helyén már a 13. században fatemplom állt, a Mindenszentek templomot pedig a Széchenyi család építtette az 1730-as években. A templom és környezetének ápolása, megújítása évek óta kiemelt feladat az önkormányzat, a kormányzat, de a helyiek számára is.

A közel 100 millió forintból megújult Széchenyi Ferenc teret, 2024 tavaszán adták át, miközben maga a templom apró lépésenként, hatalmas közösségi összefogással szépül meg. Jelenleg a fazsindelyes tetőszerkezet újul meg és a tornyok is új külsőt kapnak. A település hangulatában, stílusában, kisugárzásában jól illeszkedik a Fertő-táj turisztikai kínálatába, a Széplakon is átvezető, a Fertő tavat megkerülő kerékpárúton tekerők közül sokan megállnak a Mindenszentek templomnál is, hogy egy kicsit megpihenjenek, közben pedig rácsodálkozzanak a sík vidék legmagasabb pontján álló, lassan 300 éves, gigantikus épületre és annak csodálatosan felújított környezetére.